Razem się bawimy, razem się kształcimy
Krakowskie gołębie

Krakowskie gołębie

Gołebie oprowadzają po Krakowie

Droga królewska w Krakowie zaczyna się przy dawnym wjeździe do naszego miasta - przy zabytku zwanym Barbakan czyli okrągłej budowli obronnej chroniącej wjazd do miasta, a kończy się na Zamku Królów polskich na Wawelu. Mijamy na niej najważniejsze zabytki naszego miasta, sławne na całym świecie. Z każdym z tych miejsc jest związana jakaś legenda, ale my do naszej wycieczkiwybraliśmy jedną. Tę o krakowskich gołębiach.

Wędrując śladami legendy którą przeczytaliśmy z panią Izą zwiedziliśmy niemal wszystkie ważniejsze zabytki Drogi Królewskiej.

Zaczęliśmy rzecz jasna od Wawelu, bo również na Wawelu rozpoczyna się nasza legenda.

Potem, tropem gołebi udaliśmy się pod kościół św. Idziego. Trochę śmiesznie było pomyśleć, że w tym miejscu nie było kiedyś ulicy tylko trakt i gęste zarośla. Potem poszliśmy na Rynek, na którym według legendy rycerze zostali zamienieni w gołebie i zwiedziliśmy kościół Mariacki z którego zakamarków rycerze - gołebie wyskrobały kiedyś złoto dla swojego księcia.

Poźniej pomaszerowaliśmy do dawnych rogatek miasta - Bramy Floriańskiej i chroniącego ją Barbakanu, gdzie gołebie -rycerze pożegnali swojego władcę.
NA koniec wrócilismy na rynek i obdarowali ziarnem i okruszkami krakowskie gołebie- pełnych poświęcenia rycerzy z legendy.

Śladami gołębi z legendy