Razem się bawimy, razem się kształcimy
Kadra Pedagogiczna Zespołu Szkół Specjalnych nr 4

Kadra Pedagogiczna Zespołu Szkół Specjalnych nr 4

Kadra pedagogiczna to zespół nauczycieli i specjalistów, którzy posiadają zarówno wykształcenie w zakresie nauczanych przedmiotów lub terapii oraz przygotowanie do specjalistycznej pracy z uczniami z niepełnosprawnością intelektualną. Aby w pełni odpowiadać na potrzeby naszych uczniów na bieżąco doskonalą swoje umiejętności na studiach podyplomowych, kursach kwalifikacyjnych, warsztatach czy konferencjach metodycznych.

mgr Iwona Pasznicka - Longa
dyrektor

Dyrektorem ZSS4 jestem już 16 lat, ale ukończyłam psychologię i jak psycholog patrzę na świat. Trochę inaczej niż nauczyciel... Przybliżanie dzieciom z zaburzeniami rozwojowymi świata i przybliżanie światu tych dzieci stało się moja życiową pasją. A prywatnie... uwielbiam podróże, trochę już ich odbyłam, ale ciągle chciałabym więcej...

mgr Anna Bacia
Vicedyrektor

Zastępca dyrektora ZSS4, nauczycielka oraz specjalistka terapii pedagogicznej

mgr Janina Chudyba
pedagog szkolny

Pedagog szkolny z wykształcenia i powołania. Doradca zawodowy. Szkoła to Jej żywioł. Praca z dziećmi daje Jej satysfakcję i poczucie spełnienia. Animatorka szkolnego "życia wyjazdowego"- organizatorka wyjazdów letnich i zimowych dla uczniów.

mgr Joanna Betlej
psycholog szkolny

Psycholog szkolny oraz kwalifikowany mediator. Zajmuje się diagnozą i terapią psychologiczną. Prowadzi terapię metodą Warnkego oraz zajęcia w zespole Wczesnego Wspomagania Rozwoju.

mgr Monika Balowska - Mazur

Nauczycielka wychowawczyni w przedszkolnej "zerówce".
Prywatnie jest mężatką, mamą dwójki dzieci: 13 letniego Kuby i 3 letniej Gabrysi. Lubi wieś, piękną przyrodę, zwierzęta, górskie wyprawy i jazdę na nartach.

mgr Dominika Breksa

Nauczycielka wychowawczyni w przedszkolnej grupie maluchów.
Dodatkowo specjalistka prowadząca rewalidację w zakresie tyflopedagogiki.

mgr Bogumiła Czyżycka

Nauczycielka wychowania fizycznego oraz gimnastyki korekcyjnej.
Jej pasją są "greckie klimaty": piękne krajobrazy, otwarci ludzie, wspanałe zabytki i cudowne plaże nad błękitnymi zatokami.

mgr Agnieszka Chludek

Nauczycielka matematyki. Dodatkowo jako trener prowadzi Treningi Zastępowania Agresji.

mgr Andrzej Głuszek

Nauczyciel geografii.
Jego największą szkolną pasją jest organizowanie wycieczek, podczas których wydobywa z uczniów to co najlepsze, ale w granicach rozsądku. Uważa, że mało jest bardziej satysfakcjonujących rzeczy od udanej lekcji.

mgr Joanna Sadowska - Rok

Nauczycielka języka polskiego i WOS
Z zapałem stara się zainteresować uczniów literaturą i sztuką. Za swój cel stawia sobie przekazanie uczniom praktycznych informacji, które pomogą im aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym i kulturalnym. Prywatnie pasjonatka wiejskich krajobrazów, zwierząt i górskich wędrówek. .

mgr Agnieszka Haber - Stręk

Nauczycielka chemii, języka angielskiego (w klasach młodszych szkoły podstawowej) oraz ogrodnictwa w Szkole Przysposabiającej do Pracy. Lubi ciekawą lekturę, spacery no i oczywiście - pracę z młodzieżą.

mgr Anna Hebda

Nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej.
Jako wychowawca - poprzez serdeczność i szczery uśmiech stara się zapewnić uczniom poczucie akceptacji i bezpieczeństwa. Ważne jest dla niej, aby w centrum uwagi był uczeń, jego potrzeby i zainteresowania, bo to właśnie jest pierwszym krokiem do osiągania sukcesów. Prowadzi również zajęcia ogólnorozwojowe dla maluszków w zespole Wczesnego Wspomagania Rozwoju . W wolnych chwilach spędza czas z rodziną, przyjaciółmi, dobrą książką, gorącą herbatą i muzyką w tle.

mgr Marek Możdżeń

Nauczyciel wychowania fizycznego, instruktor aerobiku i pływania. Uwielbiam sport, muzykę i turystykę w dowolnym połączeniu..

mgr Karolina Juszczyk

Nauczycielka języka angielskiego, magister filologii słowiańskiej.

mgr Marcin Kaproń

Nauczyciel kształcenia zintegrowanego w klasie dla uczniów z niepełnosprawnością umiarkowaną i znaczną. Absolwent pedagogiki opiekuńczo wychowawczej i nie tylko :). Nauczyciel o wielu zainteresowaniach (Kino, Fotografia, Teatr). Jak mówią uczniowie MARCINUU SŁONECZKO NASZE :)

mgr Maria Kmak

Nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej . W swoim czasie wolnym lubi organizować czas wolny swoich uczniów. Hipoterapia, zajęcia wspinaczkowe, warsztaty muzealne czy artystyczne - to zajęcia którymi stara się zainteresować swoich uczniów.

mgr Urszula Kościelny

Nauczycielka w klasie dla uczniów z niepełnosprawnością umiarkowaną i znaczną. Dodatkowo certyfikowana terapeutka w zakresie terapii SI (integracji sensorycznej)oraz nauczycielka przedmiotu sztuka.

mgr Bożena Koziara

Nauczycielka w klasie dla uczniów z niepełnosprawnością umiarkowaną i znaczną. Dodatkowo wieloletnia nauczycielka przyrody, posiada też kwalifikacje do pracy z dziećmi przewlekle chorymi.

mgr Elżbieta Królikowska

Nauczyciel matematyki, plastyki oraz ktoś, kto tworzy "coś z niczego" na zajęciach rękodzieła. W wolnych chwilach szydełkuje, "drutuje", potrafi uszyć 15 metrowy baner reklamowy i inne różne, zabawne rzeczy. Ciągle odkrywa nowe pasje

mgr Katarzyna Kupeček

Nauczyciel - wychowawca w świetlicy szkolnej. Dodatkowo specjalistka w zakresie surdopedagogiki. Praca z dziećmi przynosi Jej ogromną satysfakcję oraz dodaje energii i chęci do dalszego doskonalenia swoich umiejętności.

mgr Katarzyna Kulesz

Katechetka w szkole podstawowej i przedszkolu. Dodatkowo pedagog metody Marii Montessorii.

mgr Teresa Laskowska

Nauczycielka w klasie dla uczniów z niepełnosprawnością umiarkowaną i znaczną. Od 28 lat pracuje z dziećmi z różnego rodzaju niepełno sprawnościami. Ma dużo satysfakcji z wykonywanej pracy, bardzo lubi swoich uczniów - a oni odpłacają się tym samym. "Lubię Cię" - miło to od nich słyszeć. Prywatnie zbiera "starocie", lubi sport (szczególnie jako kibic) i rękodzieło różnego rodzaju.

mgr Małgorzata Łaptaś

Nauczycielka biologii, przyrody i wychowania do życia w rodzinie. Jej pasją jest gotowanie i m.in. z tego powodu prowadzi zajęcia gospodarstwa domowego w Szkole Przysposabiającej do Pracy. Zawsze mówi, że świat jest piękny..

mgr Justyna Marcisz

Nauczycielka edukacji przedszkolnej w grupie "0". Ukończyła także kurs Terapii Pedagogicznej, obecnie w trakcie studiów podyplomowych na kierunku: Wczesna Interwencja i Pedagogika Lecznicza Marii Montessori. Prywatnie, mama dwóch chłopców, miłośniczka polskich gór i polskiego morza.

mgr Łukasz Marszałek

Nauczyciel WF i - jako fizjoterapeuta także specjalista gimnastyki korekcyjnej. Trener II klasy piłki nożnej, organizator wielu imprez i zawodów sportowych w szkole.

mgr Anna Matusik

Nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej; certyfikowany terapeuta SI; także terapeuta gimnastyki korekcyjnej, posiada też uprawnienia do prowadzenia zajęć logoterapeutycznych

mgr Beata Mirocha

Logopeda, certyfikowany terapeuta integracji sensorycznej, certyfikowany terapeuta indywidualnej stymulacji słuchu Johansena, obejmuje terapią dzieci z młodszych klas Szkoły Podstawowej, dzieci w wieku przedszkolnym prowadzi także zajęcia dla maluszków w zespole Wczesnego Wspomagania Rozwoju. Prezes działającego przy ZSS nr 4 Stowarzyszenia " Uśmiech Losu".

mgr Jadwiga Niemiec

Jest pasjonatką nauk technicznych i ścisłych. Uczy chemii i matematyki, ma ukończoną pedagogikę przedszkolną i wczesnoszkolną. Urodzona krakuska. Uwielbia podróże i poznawanie obcych kultur, zwierzęta oraz sport. W wolnych chwilach zajmuje się szkicowaniem i fotografiką. Ma synka, kotkę oraz ogród z których jest dumna.

mgr Renata Piech

Nauczyciel-terapeuta, prowadzi zajęcia z terapii pedagogicznej oraz terapii EEG Biofeedback

mgr Arkadiusz Pryc

Bibliotekarz i nauczyciel WF. Instruktor rekreacji ruchowej ze specjalnością koszykówka. Lubi sport, film, książki, muzykę i podróże.

mgr Marta Skrejko - Rygiel

Oligofrenopedagog, terapeuta wieku rozwojowego, terapeuta terapii pedagogicznej, terapeuta terapii EEG Biofeedback, socjoteraputa, licencjonowany trener Treningu Zastępowania Agresji, terapeuta wspierający rodziny dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych, szkolny koordynator pomocy psychologiczno - pedagogicznej, koordynator pracy zespołu Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka. Każdego dnia budzi się z myślą, że nic nie jest na zawsze, ale wierzy, że to właśnie jest piękne.

mgr Kamil Steblik

Nauczyciel historii i WOS. Instruktor tańca towarzyskiego. Jego największą pasją są dzieje wojskowości od starożytności po czasy współczesne. Gdy ma trochę wolnego czasu oddaje się drugiej pasji, jaką jest taniec. Zawsze powtarza, że emocje w tańcu wyrażają więcej niż słowa. Od jakiegoś czasu zachęca również uczniów do udziału w grach strategicznych, zgodnie z maksymą - łączyć przyjemne z pożytecznym.

mgr Magdalena Sulicka

Nauczyciel techniki i plastyki. Miła, ciepła i zawsze uśmiechnięta. Jej motto brzmi: "nie zaczynaj dnia od rozpamiętywania wczorajszych zmartwień"..

mgr Jakub Śliwa

Nauczyciel - wychowawca w świetlicy szkolnej. Może uczyć także matematyki, dodatkowo posiada kwalifikacje do pracy z dziećmi autystycznymi.

mgr Krystyna Wal

Nauczycielka informatyki, zakochana w swojej pracy. Uważa że nie ma takiej trudności której nie dałoby się pokonać. Zagorzała czytelniczka, prowadzi nominowany do nagród blog o książkach, pasjonuje się astronomią i modelarstwem. Marzy o podróżach międzygwiezdnych.

mgr Ewa Wijata

Katechetka, przygotowuje do sakramentu bierzmowania uczniów gimnazjum. Posiada także uprawnienia do rewalidacji dzieci głuchych i niedosłyszących.

mgr Barbara Wójtowicz

Nauczycielka - wychowawczyni w świetlicy szkolnej. Uczestniczka licznych kursów doskonalących warsztat pracy w świetlicy.

mgr Jura Usyk

Nauczyciel - wychowawca w świetlicy szkolnej i nauczyciel techniki oraz stolarstwa. Ukończył także pedagogikę religijną i katechetykę, posiada kwalifikacje do pracy z uczniami autystycznymi. Praca z dziećmi i młodzieżą z różnorodnymi problemami jest dla Niego drogowskazem i celem w życiowej wędrówce.

mgr Małgorzata Zabielna

Nauczycielka języka polskiego, certyfikowany terapeuta metody Warnkego.

mgr Dorota Żiżka

Nauczyciel muzyki i plastyki. Posiada także uprawnienia do nauczania przedmiotu; sztuka

mgr Anna Żegleń

Nauczycielka- wychowawczyni w przedszkolnej grupie maluchów. Jest także licencjonowanym terapeutą integracji sensorycznej. Praca z dziećmi daje Jej radość, napełnia pozytywną energią, daje siłę do pokonywania różnego rodzaju trudności. Uważa,że właśnie od dzieci uczy się najwięcej - szczerości, odwagi, uśmiechu.