Razem się bawimy, razem się kształcimy
X Przegląd Grup Jasełkowych i Kolędniczych

X Przegląd Grup Jasełkowych i Kolędniczych

Już po raz dziesiąty spotkaliśmy się w sali widowiskowej Rotunda przy ul. Oleandry 1 na corocznym kolędowaniu. W przeglądzie wzięło udział 8 grup kolędniczych ze szkół i ośrodków szkolno - wychowawczych z Krakowa i okolic.

Tematem przewodnim tegorocznego spotkania były narodziny Chrystusa w różnych częściach świata. Zostały przedstawione inscenizacje Bożonarodzeniowe rozgrywające się w różnych klimatach: Arktyce, Afryce, Azji, Ameryce Północnej i Europie. Było ciekawie i bardzo kolorowo. Na koniec przeglądu odbył się mini konkurs Wiedzy Małego Kolędnika, a biorący w nim udział uczniowie zostali obdarowani nagrodami.

W sumie do udziału w przeglądzie zgłosiło się 140 uczniów. Grupy artystyczne biorące w nim udział otrzymały nagrody rzeczowe i dyplomy.

Swoją obecnością zaszczycili nas goście: ks proboszcz dr Stefan Misiniec, ks Tadeusz Panuś, nasz długoletni przyjaciel szkoły i sponsor różnych wydarzeń pan Ryszard Tokarski - Prezes Firmy Eccoplus, oraz wizytator Kuratorium Oświaty w Krakowie. Imprezę prowadziła nasza pani katechetka Izabela Waszkiewicz, a nad całością czuwały p. Dorota Żiżka i Zofia Głuszek. Naszą grupę aktorów przygotowały panie Magdalena Sulicka i Dorota Żiżka

Tak jak w poprzednich latach, tak i również w tym roku uczestnicy przeglądu wracali do swoich szkół szczęśliwi i zadowoleni ze wspaniałych nagród.

Aby obejrzeć fotografie kliknij na miniaturkę w prawej kolumnie.

Występ naszego zespołu