Razem się bawimy, razem się kształcimy
Projekt Nauka jest wszędzie

Projekt Nauka jest wszędzie

Projekt edukacyjny „Nauka jest wszędzie” realizowany był w gimnazjum w dniach od 21 do 27 czerwca 2012 roku. Przedsięwzięcie koordynowały: Anna Bacia i Marta Skrejko-Rygiel. Zajęcia prowadzili nauczyciele gimnazjum oraz wychowawcy klas. W jego realizacji uczestniczyły wszystkie klasy gimnazjalne.

Kolejne dni poświęcone na pracę nosiły tytuły: -"Co wiemy, a co jest tajemnicą, czyli zdobywamy wiedzę", podczas którego młodzież dowiedziała się czym jest nauka, poznała dyscypliny i źródła naukowe oraz sposoby zdobywania wiedzy i informacji.
-"Nauka w kuchni, czyli coś na ząb" był dniem zajęć warsztatowych. Uczniowie poznawali sekrety zdrowego odżywiania i sposoby dbania o urodę.
-"Ruch w naszym życiu, czyli nauka dla zdrowia" był poświęcony na wyjście i zajęcia na terenie Akademii Wychowania Fizycznego. Pod kierunkiem pracowników dydaktycznych uczelni uczniowie przeprowadzali doświadczenia w Pracowni Biomechaniki i Pracowni Fizjologicznych Podstaw Adaptacji.
-"Czy potrafimy rozwiązywać problemy, czyli jesteśmy naukowcami" wypełniony był zdobywaniem informacji dotyczących naukowców reprezentujących różne dziedziny wiedzy oraz rozwiązywaniem problemów naukowych.
W ostatnim dniu pracy nad projektem uczniowie wszystkich klas prezentowali zdobyte informacje organizując wystawę "Nauka na co dzień"
Pracy towarzyszyła atmosfera zabawy i radości.
Aby obejrzeć fotografie kliknij na miniaturkę.